Foto

Andrea Kováčová

Hlasovanie bolo ukončené.

v kategórii MAMA podnikateľka

4155 hlasov

Andrejka je mama dvoch krásnych  detičiek, Peťky (5) a Šimonka (3). V decembri 2020 k nim pribudne ďalší súrodenec, ktorého túžobne očakávajú.

Počas obdobia materskej dovolenky založila organizáciu ČO DOKÁŽE MAMA. Ako každá iná mama počas dlhých dní trávených len s dieťatkom zatúžila realizovať sa a takisto si trošku privyrobiť k rodičovskému príspevku. Začala maľovať obrazy a doučovať angličtinu. Avšak prišla na to, že svoju prácu nemám komu ponúknuť.  Uvedomila si, že mnohé mamičky by rady popri svojich deťoch tvorili a výsledky svojej kreatívnej činnosti predávali ďalej avšak na Slovensku chýbal pre nich takýto trh. Priestor, ktorý by patril iba kreatívnym mamám, kde môžu ukázať, čo dokážu. A tak v júni 2015 založila skupinu na FB s názvom „Čo dokáže mama“.

Za prvý týždeň sa do tejto skupiny pridalo vyše 500 mamičiek, ktoré tu prezentovali svoje ručne pletené svetríky, háčkované čiapky, vydané knižky, služby doučovania či účtovného poradenstva.

Dnes po 5 rokoch fungovania je v projekte Čo dokáže mama 45 000 aktívnych mamičiek. Fungujú spoločne na webovom portáli www.codokazemama.sk, kde si už vyše 1700 mamičiek zriadilo svoje e-shopy a predávajú tu takmer 14 000 produktov prehľadne spracovaných v kategóriách – Ručná práca – Služby – Knihy a Materiál.

Interný tím (tiež zložený z mamičiek) sa rozrástol na 16 členov. Spoločne podporujú mamičky v predaji, učia ich marketingu, organizujú kreatívne trhy, ponúkajú poradenstvo pri začatí podnikania, píšu články a mamky tu nájdu priehrštie povzbudenia a podpory.

V rámci projektu založila rovnomenné vydavateľstvo, v ktorom vydáva knihy mamičiek a kde sa  jej podarilo vydať publikácie, ktoré zvíťazili v prestížnych knižných súťažiach.

Pravidelne 3 krát do roka organizujú Aukcie na podporu ťažko chorých detí, kde predajom handmade výrobkov ich mamín vyzbierali už 40 000 eur pre 10 vybraných rodín.

Každoročne organizujú prestížnu celonárodnú súťaž O najkrajší výrobok od mamky, v ktorej víťazky získavajú hodnotné ceny vrátane rozsiahlej mediálnej kampane.

„Mojou iniciatívou chcem bojovať proti nezamestnanosti mladých mamičiek na Slovensku, ktoré tvorivou duševnou činnosťou získavajú nové zručnosti, chcem v nich podporiť podnikavého ducha, aby verili v krásu svojich snov a v neposlednom rade ukázať svetu, čo dokáže mama.“ vyjadrila sa Andrejka.