Img 9146

Barbora Krnáčová - víťazka kategórie MAMA podnikateľka

Hlasovanie bolo ukončené.

v kategórii MAMA podnikateľka

9291 hlasov

Barborin príbeh podnikania začal po narodení ich dcérky Barborky. Nikdy by ju nenapadlo, že práve vytúžená dcérka jej dodá toľko inšpirácie, chuti do života a odhodlania podnikať!

„Jedenásť rokov som pracovala ako čašníčka a každý, kto si touto prácou prešiel vie, že tam veľa času na tvorenie nie je a človek je rád, keď si ľahne, vyloží si nohy a okolo neho je ticho. Po narodení našej Barborky sa celý môj svet zmenil! Moje dieťa mi dalo okrem seba neskutočný dar a to našu Slovenskú handmade značku Bašky Collection. Áno, priatelia, Barborka sa volá po maminke, obidve sme Bašky.“ hovorí Barbora.

Zamilovala sa do vaflovej látky, no netušila, čo by sa dalo vytvoriť z látky určenej na uteráky. Jedného dňa hľadala fotografiu z oslavy, zrak jej padol na uloženú fotku ponča, ktoré bolo síce z iného materiálu ako vafle, no povedala si BINGO! „Sme krásni v práci, v školách, škôlkach, v obchodných centrách, na námestí... prečo by sme nemohli byť krásni aj na plážach, kúpaliskách, dovolenkách, alebo pri chladných večeroch po kúpaní v teplom hniezdočku lásky nazývaným domov, pri čítaní rozprávok naším najmilovanejším?“ dodáva Barbora. To bol ten okamih, kedy sa jej v hlave prehral celý film, ako má vyzerať ich malá rodinná firmička od ilustrovaného e-shopu, ktorý im prekreslila @artsmllpatty, až po farby a strihy. Stále dostávala nové nápady a začala ich ozvláštňovať - napríklad detské uteráčiky obohatila o hrošie ušká, začali šiť turbany na vlasy, uteráčiky na tvár, osušky, ozdobné gumičky pre dievčatá, či krásny set do postieľky pre bábätko. Každý si u nich príde na to svoje. Bolo to pre ňu neskutočné nakopnutie!

Po nociach, keď malá Barborka spinkala, navrhovala strihy, konzultovala to so svojou krajčírkou Zdenkou a úžasnou návrhárkou @mattyurbanic_designer a pracovala na splnení sna byť sama sebe pánom. Bolo to náročné, lebo netušila,  čo sa všetko za vytvorením vlastnej značky skrýva. Taktiež založenie firmy, vytvorenie eshopu a sociálnych sietí bola dlhá cesta vzdelávaní sa, no mala neskutočný pocit naplnenia svojho života ako matka podnikateľka.

Pri fotografovaní celej kolekcie s fotografkou @gabrielamendelphoto prvýkrát videla pokope rok svojej práce, pri prvej fotografii sa rozplakala a začala ďakovať. Nezabudne na slová fotografky: “Baška, prečo mi ďakuješ? Poďakuj sebe, to je tvoj výsledok ročnej práce, ja som ti to len odfotila.“

Po spustení svojej značky prišlo mnoho objednávok. Tak trochu sa aj zľakla, ale po recenziách ich úžasných zákazníkov a ich fotografiách bola v siedmom nebi. „Tie pocity boli tak famózne! Milujem sledovať, ako sa tešia z našej tvorby a hrdo si fotia svoje detičky a posielajú nám fotky. Je to naozaj práca snov.“ pokračuje Barbora.

Určite sa pýtate, ako sa to dá zvládnuť pri malom bábätku? Podľa Barboriných slov jej manžel Ľuboš je úžasný tatík, ktorý jej umožnil sa venovať svojmu farebnému vaflovému svetu, za čo mu je veľmi vďačná.

„Za každým úspešným podnikateľom sa skrýva veľká podpora rodiny a okolia, pretože v rodine je sila a tento príbeh je toho dôkazom. Tak to sme my. Nezabúdajte maminky a oteckovia - dokážeme všetko, čo si zaumienime. Preto sme matky bojovníčky, matky podnikateľky, matky influencerky a každý jeden z nás je rodič roka!“ uzavrela svoj príbeh Barbora.

https://www.basky.sk