Foto S Trofejou

Marián Krajčír - víťaz kategórie OCKO roka 2022

Hlasovanie bolo ukončené.

v kategórii OCKO roka

1073 hlasov

Mladý 35 ročný muž zo Senice, ktorý sa obetavo stará o 3 deti jeho životnej lásky Stanky, siroty Aničku, Slávka a Miška . Na jar roku 2021 ich osud pripravil o matku, Mariána o milujúcu partnerku.

Keď sa Marián so Stankou spoznali, bola Stanka v krízovom centre v Hlohovci a jej deti boli umiestnené v detskom domove v Prievidzi. Po uvedomení, že medzi nimi vznikla láska, sa rozhodli začať spolu nový život. Našli si podnájom, v ktorom Marián dodnes vychováva Stankine deti. Pár už  mal bývanie, tak Stanka požiadala súd o zverenie detí do jej starostlivosti. Keď si prečítali rozhodnutie súdu, boli obaja najšťastnejší pár na Zemi, súd Stankinej žiadosti vyhovel.

Stanka trpela dedičnou chorobou, kvôli ktorej jej amputovali obe nohy nad kolená, keď mala 23 rokov.

Marián so Stankou a deťmi žili šťastne a pokojne. Chodievali často na výlety.  Žili šťastne 3 a pol roka, keď Stanke praskol žalúdočný vred, dostala otravu krvi a v apríli 2021 vo veku 45 rokov navždy svoju milujúcu rodinu opustila. Strata partnerky, matky bola pre Mariána najväčšou ranou osudu. Keď cítil, že sa mu zrútil celý svet, si uvedomil, že Stankine deti nie sú jeho pokrvné deti. Bez váhania konal a požiadal súd o zverenie Aničky, Slávka a Miška do svojej opatery. Malé siroty vo veku 10,11 a 16 rokov prišli o milujúcu matku, hrozilo im, že sa znova vrátia do domova. Marián deti miluje ako svoje vlastné, ale počas trvania súdneho konania, bol úplne vystrašený a nedočkavo čakal na verdikt. Deti Mariána milujú tiež ako svojho otca, chceli ostať s ním. Radosť do ich života prišla, keď im poštár doručil list, v ktorom stálo, že súd Mariánovej žiadosti vyhovel. Marián sa s láskou stará o deti, miluje ich ako vlastné. Snaží sa im zabezpečiť všetko potrebné, ale po vyplatení najdôležitejších veci, musia žiť veľmi skromne.