Foto

Roderik Kuba

Hlasovanie bolo ukončené.

v kategórii OCKO roka

5133 hlasov

Riko sa stal pre svoju manželku „Tatinom roka“, keď po jej náhlej hospitalizácii v nemocnici so žlčníkovými problémami v čase pandémie COVID 19 ostal s deťmi (malý Jurko – novorodenec, malý Marek – školák) doma celý jeden týždeň sám. Všetko zvládol – prebaľovanie, mojkanie, papanie Jurka na jednotku s úsmevom – síce noci boli ťažšie – musel Jurkovi pripraviť maminkine odsaté mliečko, pre ktoré počas tejto doby musel chodiť denne do nemocnice k nej. Varil, upratoval, žehlil, učil sa s Marekom, čičíkal Jurka, chodil po mliečko, cez telefón rozprával s ubolenou maminou. Bol oporou pre všetkých.

„Som hrdá na človeka, ktorého som stretla na autobusovej zástavke pred tromi rokmi,  ktorý je pre mňa Ocko roka 2020!“ vyjadrila sa jeho manželka Zuzka.

Zuzka a Riko sa stretli v čase, keď obaja mali pocit, že sú životom zničený. Zuzka bola s malým synom Marekom z prvého manželstva sama – pre ťažkú chorobu o svojho tatina prišli. Riko bol už rozvedený a tiež mal syna Šimona v striedavej starostlivosti.