Img 0969   Kópia

Veronika Pupiš - finalistka

Hlasovanie bolo ukončené.

v kategórii MAMA podnikateľka

2325 hlasov

"To vážne chceš stále prať a žehliť?"

Obvyklá otázka z okolia, keď som počas tehotenstva uvažovala nad tým, že budem používať látkové plienky. Vždy som bola ekologicky cítiaci človek a predstava, že vyhodíme 2 tony jednorazových plienok za 2000€ bola pre mňa nepredstaviteľná. Šiť som vedela, bolo to dlho moje hobby.

Začala som si zo svojich úspor objednávať a testovať moderné materiály zo zahraničia a pustila som sa do výroby vlastných látkoviek. Celé noci som rozmýšľala nad ich vylepšeniami a svoje modely som posielala na testovanie zadarmo viacerým mamičkám. Založila som dielňu, kúpila nové stroje, začala som fotiť, vytvorila si účet na sociálnych sieťach a eshop, o ktorý sa denne starám.

Prvotná investícia do môjho projektu bola viac ako 12.000€. Syn Adamko bol ešte maličký, preto som sa práci venovala hlavne večer a veľmi skoro ráno, kým spal. Veľmi mi vždy pomáhal môj manžel Adam, ktorý ani na minútu o mojom projekte nepochyboval. Začiatky boli náročné, najťažšie obdobie prišlo v dobe, keď sa mi druhý synček Vilko narodil o 3 mesiace predčasne. Skoro 5 mesiacov som strávila v nemocnici – najskôr 2 mesiace tehotná na rizikovom a následne na JIS-ke pre predčasniatka s Vilkom. Celý môj projekt, do ktorého som investovala všetok svoj čas, energiu a úspory, sa musel zastaviť. Napriek tomu, že moje dieťatko nemalo kvôli ťažkým zdravotným komplikáciám veľkú nádej na život, po ťažkom a dlhom boji sme to spolu zvládli a dnes je z neho vďaka lekárskej starostlivosti a každodennému cvičeniu zdravý chlapček. Je to môj model a zároveň najväčší „kritik“. V dielni mi pomáha profi krajčírka Simonka a ja mám viac času na edukáciu, tvorbu video manuálov a osobné konzultácie.

Verím, že vďaka Ritke máme aj na Slovenku dostupné moderné a ekologické látkové systémy s profesionálnym poradenstvom.

https://www.ritkavsuchu.sk/