Foto

Adriana Házi

Hlasovanie bolo ukončené.

v kategórii MAMA podnikateľka

1934 hlasov

Adriana nikdy nenavštevovala žiadny kreatívny krúžok. Obdobie, kedy sa stala mamou a krstnou mamou bolo pre ňu zlomové. Chcela svojho syna zabaviť, ale aj niečo naučiť, začala mu vymýšľať rôzne hry, vytvárala hračky z papiera a kartónu. Neustále sa snažila priniesť do ich spoločných dní niečo nové. Z jedla mu vytvárala rôzne rozprávkové postavičky, aby bolo lákavé.

Po rodičovskej dovolenke nastúpila do zamestnania – do železiarstva, kde sa rýchlo zoznámila so sortimentom, zistila čo ako funguje a na čo sa používa. Potrebovala originálny darček pre svoju krstnú dcéru Dominiku a tak objavila aktivity dosku. Je to doska, ktorá pomáha objavovať prirodzenú zvedavosť a rozvíja motorické zručnosti pomocou dostupných materiálov . Môže byť rôzneho tvaru, farby. V obchode, v ktorom pracovala, si nakúpila rôzne náradie, komponenty a takúto dosku pre ňu vyrobila.  

V čase, keď sa jej pracovné miesto zrušilo, uvažovala čo bude robiť ďalej. Bolo ťažké prijať, že je bez práce.  Zároveň však mala pocit, že bude mať čas a priestor robiť to, čo ju naozaj napĺňa a posúva dopredu. Kontaktovala pár majstrov, ktorí ju nasmerovali a poradili. Začala pracovať doma so svojimi nápadmi a obrovskou chuťou preraziť s jej aktivity doskami. Začala ich navrhovať a vyrábať. Ich byt sa stal dielňou a jej dieťa hlavným poradcom a asistentom. S prvými vytvorenými kúskami a pozitívnym ohlasom, prichádzali nové nápady a rástla jej odvaha.

Teraz po 3 mesiacoch má v ponuke rôzne tvary dosiek, ktoré sú vhodné ako pre chlapcov tak aj pre dievčatká. Má plnú hlavu nápadov, kombinácii, aby každá doska bola iná ale zároveň orginálna. Pri tom, že chcela v prvom rade deti niečo naučiť a zabaviť, ju hnala aj myšlienka pomoci. Je mnoho detí s rôznymi zdravotnými problémami. Táto doska je vhodná pre deti s Autizmom, deti s Dawnovým syndrómom, dokonca aj pre dospelých ľudí po mozgovej príhode alebo s Alzheimerom. Ľudia so špeciálnymi potrebami sa potrebujú rozvíjať, posúvať ďalej a naučiť sa používať bežné veci ako zvonček, zámok, zaviazať šnúrky. Toto bola jej predstava o vytvorení náučnej hračky.

„Dnes už viem, že si treba veriť a netreba sa báť ísť za svojimi snami. Niekedy je to najlepšie, čo sa nám môže prihodiť. Mne nakoniec pandémia priniesla novú prácu a nový zmysel života.“ vyjadrila sa Adriana

https://www.facebook.com/Limitless-boards-108433554129534/