Foto

Soňa Findorová

Hlasovanie bolo ukončené.

v kategórii MAMA bojovníčka

2249 hlasov

Soňa od útleho veku bola bojovníčka - iné deti športovali, naháňali sa, korčuľovali sa a ona ich mohla len pozorovať (aj keď mnohokrát sa tajne, aby rodičia nevideli, pridala). Soňa totiž má diagnózu - zvýšená lámavosť kostí. Doteraz mala cca 40zlomenín. Prišlo rozhodnutie kam na školu, tiež sa musela prispôsobiť svojmu zdravotnému stavu. Aj napriek všetkému všetko zvládala s prehľadom, nikdy sa neľutovala, znamenie BARAN jej sadne ako uliate.

Jej manžel ju spoznal ako vždy vysmiatu, s obrovskou dávkou energie - kde vstúpila, tam sa to rozžiarilo a bola jej vždy plná miestnosť (jej hlučnosť sa nedala prehliadnuť). Vzali sa a po 5 rokoch prišla dcéra.  Dcéra tiež zdedila po mamine zvýšenú lámavosť kostí.

Rana osudu im do života prišla presne na manželove meniny, keď Soňu prvýkrát operovali, a prišli následne výsledky, že sa bude musieť podrobiť onkologickej operácii. Mala 29 rokov, prišla o maternicu a vaječníky - jej manžel bol z toho dosť mimo, ale ona znovu ako silná bojovníčka - hlava hore, bude dobre. Ťahačom bola vtedy aj ich 2,5-ročná dcéra a ich skvelá rodina. Boli bolesti, boli plače, ale všetko zvládli. Soňa mala nastúpiť do práce, prišla však ďalšia rana - prepustili ju. Mnohých to prekvapilo, hlavne ju, ale ani vtedy nehádzala flintu do žita, vzala to ako hrdinka a pustila sa na novú cestu. Cestu podnikania. Miluje prácu s deťmi, miluje koncerty, organizovanie, tak to spojila a stala sa z nej SZČO - organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatí. A práve toto ju doviedlo aj k deťom na onkológii. Založila občianske združenie ÚSMEVY PRE DETI - pomoc onkologicky chorým deťom, je to pravidelná pomoc konkrétnym rodinám.

„Vlastných detí viac už mať nemôžeme, ale tieto deti si získali naše srdcia a aj vďaka našej mamine môžeme im tie úsmevy vyčarovať. Naša mamina je veľká bojovníčka, napriek svojim a aj dcériným zdravotným problémom bojuje aj za druhých. Naša mamina nie je VELITEĽ, ale skvelý VODCA, a BOJOVNÍK, pre mnohých veľkou inšpiráciou, ale hlavne je to naša MAMINA, ktorá sa nikdy nevzdáva a ide ďalej.“ dodáva manžel Eduard